Середа
08.05.2024
22:28
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Як Ви відноситесь до Рідновірів?
Всього відповідей: 199
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

Травник

Головна » травник » Лікарські рослини

У категорії оголошень: 58
Показано оголошень: 36-40
Сторінки: « 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 12 »


Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Молочай кипарисовидний
Молочай кипарисовидний (Euphorbia cyparissian);
молочай кипарисовидный
Цвіте у травні-червні
Для виготовлення ліків використовують траву і коріння. Заготовляють сировину під час цвітіння рослини.
Цілюща дія
водний настій коріння або коріння молочаю вживають при катарах шлунку, захворюваннях нирок, як послаблюючий, блювотний та протиглисний засіб.Молочний сік, при нанесенні його на шкіру, виявляє місцеву подразнюючу дію.У дерматології й косметиці настій трави або молочний сік рослини (свіжий чи сухий розведений) використовують для виведення веснянок і плям на обличчі, видалення мозолів і бородавок та для лікування лишаїв.Як засіб від корости застосовують відвар цілої рослини.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій (1 чайна ложка трави або коріння на 200 мл окропу, настояти 20 хвилин) по 1 стол. ложці з водою 3 рази на день до їжі.Молочай кипарисовидний - отруйна рослина!
Передозування небезпечне!
ЗОВНІШНЬО - відвар із свіжої рослини (дві рослини з корінням на 10 л лкропу) у вигляді ванночок для лікування корости.

Лікарські рослини | Переглядів: 1196 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Зірочник середній
Зірочник середній (Stellaria media)
мокрець;
звездчатка средняя
Цвіте з березня по жовтень
Для виготовлення ліків використовують траву, яку збирають з квітучих стебел протягом усього часу цвітіння рослини.
Цілюща дія
ВВажають що рослина поліпшує діяльність серця і стан нервової системи, зменшує різні больові відчуття, спиняє кровотечу, загоює гнійні рани й розсмоктує пухлини різного походження, виявляє протизапальну, антисептичну та протицинготну дію.Настій трави або свіжий сік рослини вживають при захворюваннях печінки і жовчного міхура, легень (особливо при кровохарканні), при кривавому блюванні, геморої а також при тиреотоксикозі.Настоєм трави промивають оі при запаленнях і лікують початкові стадії помутніння рогівки (катаракта).Зовнішньо міцний настій у вигляді примочок використовують при хворобах шкіри (вугри, порізи, висипи, гнійні рани), у вигляді ванн - при набряках ніг і при неровому збудженні.До лікувально-профілактичного харчового раціону (особливо при хворобах легень, серця, печінки та нирок) включають салати з молодого свіжого листя і пагонів.
Про запас рослину квасять і маринують.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - сік свіжої рослини, змішаного з невеликою кількістю меду, по 1 чайній ложці 4-6 разів на день;настій трави (1 стол. ложка сировини на 1 склянку окропу, настоюють у термосі 8 годин, проціджують) по 1/4 склянки 4 рази на день;салат: траву зірочника середнього і зелену цибулю подрібнюють, солять, заправляють вершками, прикрашають кусочками круто звареного яйця і посипають кропом (на 100 г трави зірочника середнього беруть 100 г зеленої цибулі, 20 г вершків, половинку вареного яйця та спеції).
ЗОВНІШНЬО - настій свіжої трави (10 сто. ложок сировини на 1 л окропу, кип'ятять 5 хвилин, настоюють 4 години) для компресів та промивань.

Лікарські рослини | Переглядів: 1567 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Приворотень звичайний
Приворотень звичайний (Alchemilla gracilis);
манжетка обыкновенная
Цвіте у червні-серпні
Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини.
Цілюща дія
В народній медицині траву приворотня використовують як в'яжучий і сечогінний засіб: внутрішньо - при нестравленні шлунка, проносах, вздутті кишечника і в'ялій перистальтиці кишок, при набряках та при діабеті;зовнішньо - як протизапальний і антисептичний засіб, при хворобах жіночих статевих органів (білі, надмірні менструації, зниження функції яєчників), запаленні очей, укусах комах, нежиті і кровотечах з носа, а також для лікування чиряків і гнійних ран.До лікувально-профілактичного харчового раціону включають салати з молодого листя цієї рослини.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - відвар трави (10 г сировини на 200 мл окропу) по 1/4 склянки 4 рази на день;
салат: помите молоде листя приворотня занурюють на 1 хвилину в окріп, прохолоджують, змішують з подрібненими зеленою цибулею та хроном, солять, заправляють вершками (на 150 г листя приворотня звичайного беруть 25 г цибулі, 15 г хрону, 20 г вершків, сіль).
ЗОВНІШНЬО - відвар трави (готують, як у попередньому прописі) для промивань, компресів, примочок і спринцювань.

Наталя Земна (Зубицька):
Приворотень звичайний допомагає налагодити порушення місячних, тонізує, підтягує шлунок і матку, добре діє на тургор (пружність шкіри), допомагає боротися з целюлітом і смугами, які лишаються після розтягнення шкіри.
Приворотень має багато таніну і флавоноїдів, тому добре лікує ще й коліти і діарею. Цю рослину колись вивчали алхіміки. Вони збирали росу, яка накопичувалася всередині листочка, лікували або відновлювали здоров'я породіллям.В Украхні кожна жінка знала, що приворотень звичайний додасть їй здоров'я і краси. Варто було лише босоніж походити по росі. Назбирати роси - вона величезними краплями, немов важкі діаманти, лежить у листочках приворотню. Вмитися тією росою, напитися її (робили це як-найчастіше впродовж весни-літа) - жінка здорова, темпераментна, шкіра красива, всі органи в тонусі, підтянуті.Як шкода, що нині не кожна мама чи бабуся може розповісти й показати цей безцінний дар природи своїй донечці.Та не тільки жінкам корисна ця рослина, тонізує вона і чоловіків, привертає увагу чоловіка до закоханої у нього жінки. Тож жінкам без цієї трави дуже важко жилося б на світі.А щодо боротьби з целюлітом, то крім того, що треба ходити по росі і пити та вмиватися росою, із приворотню варто приготувати лікувальний настій:
* 1 чайну ложку подрібненого листя приворотню звичайного залити склянкою окропу, настояти 30-40 хвилин. Процідити. Пити по 1/4 склянки 4 рази на день до вживання їжі.
Такі ліки сприятимуть зникненню целюліту, розтягнень. Шкіра стане гарною, оксамитовою - вона вказуватиме на загальний стан вашого здоров'я.

Лікарські рослини | Переглядів: 3295 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Суріпиця звичайна

Суріпиця звичайна
(Barbarea vulgaris)
горушка;
сурепка обыкновенная

Цвіте у квітні - травні
Використовують траву, яку заготовляють під час цвітіння рослини
Цілюща дія
Суріпиця звичайна - стародавня лікарська рослинка, вона виявляє сечогінну, збуджуючу та ранозагоюючу дію.В народній медицині її використовували для лікування інсульту, цинги, епілепсії й набряків та як засіб, що підсилює статеву діяльність і сприяє продукуванню сперми.
Салати з молодого листя суріпиці посідають чільне місце в лікувальному харчовому раціоні. Використовують для салатів молоді розеткові листки. Збирають їх пізньої осені, взимку з-під снігу або рано навесні.Можна вирощувати суріпицю і на підвіконні. Для цього насіння рослини висівають на фільтрований папір або крихкий картон, поливають. Через 8-9 днів збирають зелені паростки, кришать і додають до борщів, юшок або посипають м'ясні страви, бутерброди.



Лікарські форми та застосування

Внутрішньо - настій (1 столов ложка свіжої або сухої трави на 200 мл окропу, настоювати 2-3 години, процідити) по чверті склянки 4 рази на день протягом 2-3 тижднів


Джерело

Лікарські рослини | Переглядів: 1006 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Калюжниця болотна


Калюжниця болотна
(Caltha palustris)
калюжница болотная

Цвіте з кінця березня по травень

Використовують траву рослини, яку збирають під час цвітіння рослини.
Цілюща дія
У народній медицині калюжниця застосовується при захворюваннях печінки і жовчного міхура. Найчастіше її використовують зовнішньо як протизапальний засіб при опіках, ранах, забиттях, ревматизмі, екземі, тощо. Особливістю калюжниці болотної є її здатність подразнювати шкіру і слизові оболонки. Вживається в якості засобу від кашлю (в суміші з мати-й-мачухою і подорожником), при гарячкових станах, коклюші, бронхітах, астмі, порушенні обміну речовин, діатезі, цинзі, анемії, болісних менструаціях і карциномі матки, а також як сечогінний засіб при водянці та захворюваннях сечовивідних органів.Препарати рослини проявляють антиандрогенну активність. Надмірне вживання рослини спричиняє нудоту, блювання, болі в животі, висипи на шкірі та проноси.
Використовують калюжницю болотяну і як їстівну рослину. Ошпарені окропом мариновані пуп'янки, відомі як "німецькі каперси", відварені в солоній воді пагони і коріння використовують як приправу до м'ясних та рибних страв, у солянках, борщах, салатах тощо. Для використання в їжу пагони й листя слід збирати після початку цвітіння рослини, коли її токсичність зникає.
Лікарська форма та застосування

Зовнішньо - 2-3 стол. ложки сухої трави загортають у марлю, знурюють в окріп і прикладають до уражених ділянок тіла.


Джерело

Лікарські рослини | Переглядів: 844 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)