П`ятниця
19.04.2024
12:13
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Як Ви відноситесь до Рідновірів?
Всього відповідей: 199
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

Травник

Головна » травник » Лікарські рослини

У категорії оголошень: 58
Показано оголошень: 6-10
Сторінки: « 1 2 3 4 ... 11 12 »


Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Віскарія звичайна

Віскарія звичайна (Viskaria vulgaris)
віскарія клейка;
смолка обыкновенная
Цвіте у травні-липні

Використовують траву,зібрану під час цвітіння рослини
Цілюща дія
Кровоспинний і відхаркувальний засіб при легеневих хворобах, незрозумілих і маткових кровотечах, інколи - при тривалій жовтяниці і при хворобах нирок.
Напаром трави миють забруднені рани, компреси накладають на чиряки, нариви, виразки і на місця, уражені коростою.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - відвар трави (20 г сировини на 200 мл окропу) по 1 стол. ложці 3 рази на день.
ЗОВНІШНЬО - напар трави (40 г сировини на 1 л окропу, настоюють у термосі 8-10 годин для обмивань і компресів.

Джерело
Лікарські рослини | Переглядів: 952 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Кінський часник черешковий

Кінський часник черешковий (Alliaria petiolata)
часникова трава;
чесночница лекарственная
Цвіте у квітні-червні
Використовують насіня і листя, зібране під час цвітіння рослини.
Цілюща дія
Настій трави вживають при бронхіальній астмі, проносах та як глистогінний засіб.
Товчене насіння іноді використовують заміть гірчичників.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій трави (1 чайна ложка трави на 200 мл окропу настоюють до охолодження) по 1 стол. ложці 4-5 разів на день

Джерело
Лікарські рослини | Переглядів: 1434 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Горлянка повзуча

Горлянка повзуча (Ajuga reptans)
дівоча краса;
живучка ползучая
Цвіте у травні-червні

Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослинки.
Цілюща дія
Рослина має кровоспинні, потогінні, протизапальні й антисептичні властивості.
Настій трави вживають при простуді, ревматизмі, туберкульозі легень, захворюваннях шлунка (зокрема, при виразковій хворобі), проносах, жовчокам'яній хворобі, при запаленні придатків матки, а також як протмалярійний засіб і як засіб, що поліпшує обмін речовин.Зовнішньо настій трави горлянки використовують при опіках, виразках, ранах, захворювання ротової порожнини, при ангіні та для миття голови при випадінні волосся.
Як зовнішній засіб використовують і свіже подрібнене листя або сік рослини.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій трави (2 стол. ложки сировини на 200 мл окропу настоюють 2 години) по 1 стол. ложці 3-4 рази на день.
ЗОВНІШНЬО - настій трави (5 стол. ложок трави на 1 л окропу, настоюють 4 години).

Джерело

Лікарські рослини | Переглядів: 1920 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Береза бородавчаста

Береза бородавчаста
(Betula pendula)
береза повисла;
береза бородавчатая

Цвіте у квітні - травні
Використовують бруньки, молоде листя і сік весняного "плачу"
Бруньки заготовляють рано навесні, в період їхнього набрякання, листя - у квітні-травні, коли воно ще запашне та клейке. Бруньки, що розкрилися, і старе листя втрачають свої лікувальні властивості. Готову сировину зберігають у сухому добре провітрюваному місці. Строк придатності - 2 роки.
Цілюща дія
Препарати берези проявляють сечогінні, жовчогінні, протиспазматичні, протизапальні, ранозагоювальні, антивірусні, глистогінні та протипаразитарні властивості. Вони регулюють обмін речовин, функцію травного тракту й жіночих статевих органів.Березовий сік виявляє загальзміцнюючу дію, сечогінну та відхаркувальну дію, сприяє виведенню з організму шкідливих речовин, допомагає при серцнвих набряках. Його використовують як загальнозміцнюючий та кровоочисний засіб при втратах крові, порушенні обміну речовин, при хворобах шкіри, дихальних шляхів і при хворобах, що супроводжуються високою температурою тіла.В акушерсько-гінекологічній практиці препарати берези використовують при гіпоменструальному синдромі, при набряках вагітних, нефропатії, клімактеричних неврозах; відвар бруньок - при нефропатії; настоянку листя і березови сік - як загальнозміцнюючий засіб при анемії в післяпологовий період і при клімактеричних неврозах.У народній медицині препарати з листя та бруньок використовують при бронхіті, гіперацидному гастриті та виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при жовчокамяній хворобі, набряках і подагрі.Відвар або настоянка бруньок, крім того, вважається ефективним засобом при хронічній діареї та глистяній інвазії (аскаридами та гостриками).
Препарати з бруньок та листя, а також свіжий березовий сік вживають у народі  в усіх випадках, коли необхідне загальне оздоровлення й поліпшення обміну речовин в організмі.Використання березових віників у парильнях є корисним при болях у суглобах, подагрій радикулітах, а також при простудних та шкірних захворюваннях.
Лікарські форми та застосування
Внутрішньо - настій листя (2 чайні ложки на 200 мл окропу, настоюють 30 хв, охолоджують, фільтрують і додають на кінчику ножа питної соди) по 50 мл 3-4 рази на день перед їжею; настоянку бруньок (у співвідношенні 1:5 на 90% спирті) по 1 чайній ложці на прийом як жовчогінний і сечогінний засіб;
відвар бруньок (10 г на 200 мл окропу) по 1 стол. ложці 3-4 рази на день;настій бруньок (10 г або половина стол. ложки на 200 мл окропу) пити теплим по половині-третині склянки 2-3 рази на день за 10-15 хвилин до їжі як сечогінний і жовчогінний засіб та при мікозах;свіжий березовий сік по 1 склянці 2-3 рази на день.
НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ вживати настої і відвари бруньок берези при функціональній недостатньості нирок і жінкам в період вагітності.

Джерело
Лікарські рослини | Переглядів: 1836 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Горицвіт весняний
Горицвіт весняний (Adonis vernalis)
мак, купавник, польовий кріп, стародубка, чорногірка;
горицвет весенний
Цвіте у квітні-травні
З лікувальною метою використовують траву, яку заготовляють від початку цвітіння рослини і до осипання плодів, тобто з травня до початку липня.
Найкращою є сировина, зібрана під час цвітіння рослини. Рослину зрізують на висоті 5-10 см від землі, вилучають побурілі частини і сушать. Строк придатності – до 1 року. Аптеки сировину не відпускають.
Цілюща дія
Горицвіт має кардіотонічну дяю, уповільнює ритм серця, подовжує діастолу, посилює систолу, збільшує ударний об’єм крові, повільно гальмує внутрішньосерцеву провідніть.Препарати горицвіту показані при серцевій недостатності, яка супроводиться порушенням провідності.Горицвіт застосовується при функціональних неврозах серця, вегетодистонії, інфекційних захворювннях, що проходять з ослабленням серцевої діяльності, при нервово-психічних зворобах, наркових захворювань з явищами недостатності серцево-судинної системи та при гострих приступах глаукоми.Горицвіт – давній народний засіб лікування серцевих і ниркових захворювань. Його використовують при набряках серцевого походження, як заспокійливий засіб при судомі, кашлі, особливо при коклюші, як болетамувальний засіб – при ревматичних болях у суглобах і м’язах. Горицвіт застосовували і при емфіземі, запаленні й туберкульозі легень, при лихоманці, воджянці, жовтусі, тифі, грипі й скарлатині, а у вигляді присипок – при пораненнях.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО – настій трави (4-10 г трави на 200 мл окропу) 3-5 раз на день по 1 стол. ложці дорослим і по половині – одній чайній або десертній ложці дітям;одну стол. ложку суміші трави горицвіту (10 гкореневища валеріани лікарської (20 г), трави собачої кропиви п’ятилопатевої (30 г) і листя меліси лікарської (40 г) настоюють 10 хв на склянці окропу і п’ють по 1/4 склянки вранці і ввечері при неврозах серця;1 стол. ложку суміші трави горицвіту (40 г), листя мучниці звичайної (50 г), бруньок берези пухнастої (30 г) і трави хвоща польового(20 г) заливають 1 склянкою окропу, парять у духовці 2 години, кип’ятять на малому вогні 5-10 хв і п’ють щодня по 1 стол. ложці при набряках ниркового походження, дотримуючись безсольної дієти, постільного режиму і приймаючи через день теплі ванни.
Препарати НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ призначати хворим на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастрит і ентероколіт. При вживанні їх можуть виникнути диспепсичні явища. Зважаючи на те, що гориціт весняний – сильнодіючий засіб, вживати його треба під контролем лікаря.

Джерело
Лікарські рослини | Переглядів: 1318 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)