П`ятниця
19.04.2024
19:11
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
"Велесова книга " для Вас це:
Всього відповідей: 117
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

Травник

Головна » травник » Лікарські рослини

У категорії оголошень: 58
Показано оголошень: 56-58
Сторінки: « 1 2 ... 10 11 12


Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Чистотіл звичайний
Чистотіл звичайний (Chelidonium majus)
ластовинне зілля, сіре зілля;
чистотел большой
Цвіте з другої половини квітня до вересня
Для медичних потреб використовують сушену, рідше свіжу траву чистотілу.
Заготовляють її у травні, коли рослина масово цвіте, зрізуючи всю надземну частину ножем або серпом без грубих нижніх частин. Сушити траву слід якомога швидше, щоб уникнути розпаду алкалоїдів і інших фізіологічно активних речовин. Строк придатності - 3 роки.
 Цілюща дія
Препарати чистотілу пригнічують ріст злоякісних пухлин. Застосування чистотілу показане і дає виражений терапевтичний ефект (особливо у випадку поєднання чистотілу з іншими жовчогінними рослинами) при гепатитах , холангітах, холециститах, жовчокам'яній хворобі.Позитивний терапевтичний ефефект спостерігається також при лікуванні гастриту, подагри, ревматизму, грудної жаби, бронхіальної астми, коклюшу, геморою.Добрий терапевтичний ефект одержують при лікуванні шкірних захворювань (рак шкіри, хронічний, ерітематоз, псоріаз звичайний, туберкульоз шкіри, бородавки, мозолі, тощо), при яких внутрішнє застосування чистотілу (п'ють настій) поєднують з зовнішнім  (уражені ділянки шкіри змащуюють 3 рази на день свіжим соком або маззю).Чистотіл якщо не виліковує, то в усякому разі затримує ріст пухлин і особливо показаний при передракових станах і після операцій з приводу видалення злоякісної пухлини, бо затримує розвиток метастазів.Чистотілом, який належить до отруйних рослин, користуватися треба обережно, не перевищуючи допустимих доз. Передозування може спричинити блювання, нудоту, параліч дихального центру.Чистотіл в галенових формах для зовнішнього застосування протипоказаний хворим на епілепсію, бронхіальну астму, стенокардію і при ряді неврологічних синдромів.У гомеопатії есенцією зі свіжих коренів чистотілу лікують хвороби печінки, нирок і легень.
 
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій трави (5 г або 1 стол. ложка сировини на 200 мл окропу) по половині чи третині склянки  2-3 рази на день за 15 хвилин до їжі;30 г сировини заливают 500 мл окропу, варять 5-7 хвилин, настоють 15 хвилин, проціджують і п'ють по півсклянки 3 рази на день при ракових станах, а з профілактичною метою - по півсклянки настою на день 2-3 дні на місяць;чайну ложку суміші (порівну) трави чистотілу звичайного і деревію звичайного, квіток ромашки лікарської заливають склянкою окропу, настоюють до охолодження і вживають по 1 склянці 2-3 рази на день при патологічному клімаксі;стол. ложку суміші чистотілу звичайного, квіток глоду криваво-червоного і листя м'яти перцевої, взятих у співвідношенні 2:2:3, заливають склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують і вживають по третині склянки 3 рази на день як жовчогінний засіб.
ЗОВНІШНЬО - лікувальна ванна для дорослих (виявляє загальнозміцнюючу дію, стимулює обмін речовин, сприятливо діє при шкірних захворюваннях: екземах, дерматитах, псоріазі): 500 г суміші лопуха справжнього і листя берези бородавчастої, трави нетреби звичайної, материнки звичайної, конюшини лучної, кропиви дводомної, ромашки без'язичкової споришу звичайного, хвоща польового і чистотілу  звичайного, взятих у співвідношеннях 6:5:5:4:5:5:5:5:4:6, заливають 10 л холодної води, доводять до кипіння, настоюют 40-50 хвилин, проціджують і виливають у вану (температура води 36-39 С, тривалість процедури до 20 хвилин, приймати 2-3 рази на тиждень до настання терапевтичного ефекту);змащування уражених ділянок шкіри свіжим соком або маззю (на 1 частину соку беруть 10 частин смальцю);спринцювання настоєм при білях і кольпіті (30 г сировини заливають 1 л окропу, настоюють 3-4 години, проціджують) 

Лікарські рослини | Переглядів: 2613 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Чебрець плазкий
Чебрець плазкий (Thymus serpillum)
чебрець боровий;
тимьян ползучий
Цвіте у червні-липні
Для виготовлення ліків використовують траву чебрецю. Заготовляють її в період цвітіння рослини, зрізуючи ножем, ножицями, секатором або серпом верхні трав'янисті пагони без нижніх здерев'янілих стебел. Зривати їх не можна, бо при цьому рослина виривається з коренями, що призводить до знищення заростей. Повторну заготівлю сировини на тій самій ділянці дозволяється проводити не раніше як через 2-3 роки.Строк придатності - 3 роки.
Цілюща дія
У народній медицині чебрець плазкий вважається добрим засобом для лікування коклюшу, туберкульозу легень, безсоння, задишки, бронхіальної атсми, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, геморої, при захворюваннях суглобів, паралічах, крижовопоперековій невралгії, у випадку інвазії стьожковими гельмінтами, від алкоголізму та при альгоменореї.
Як зовнішній засіб чебрець використовують при запальних захворюваннях ротової порожнини і ротоглотки, викликаних гноєрідними бактеріями (полоскання); у разі нервових і шкірних захворювань, ревматизму (ванни); при запальних захворюваннях піхви, білях, особливо у жінок похилого віку (спринцювання).Препарати чебрецю протипоказані при вагітності, декомпенсації серцевої діяльності, хворобах печінки і нирок.Передозування може спричинити нудоту.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій (2 сол. ложки сировини на 500 мл окропу, настояти 2 години) по півсклянки 4 рази на день до їжі;1 чайну ложку сировини заварюють склянкою окропу і п'ють як чай, підсолоджуючи медом.ЗОВНІШНЬО - полоскання настоєм (1щ г або 2 стол. ложки сировини на 200 мл окропу);
15 г сировини заливають двома склянками окропу, настоюють  до охолодження, проціджують, розводять кип'ченою водою до 1 л і одержаний настій застосовують для спринцювання (процедуру проводять зранку і ввечері);100 г сировини заливають 2 л окропу, настоюють 30 хвилин і додають до ванни.

Лікарські рослини | Переглядів: 2061 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Меліса лікарська
Меліса лікарська (Melissa officinalis)
маточник, медова трава, роївник, лимонна трава;
мелисса лекарственная
Цвіте у червні-серпні
Заготовляють листя. Час збирання залежить від призначення сировини - якщо з листя треба одержати ефірну олію, то збирають його обов'язково до цвітіння рослини, коли вміст олії в ньому найвищий. Вдруге листя можна зрізувати через 20-25 днів; якщо осінь волога і тепла, то можливо збирати сировину і втретє. Збирати листя краще опівдні, в суху похмуру погоду - щоб зменшити втрати ефірної олії.
Цілюща дія
Екстракти з листя виявляють ефективну седативну дію, особливо у людей похилого віку. Це дає змогу зменшити дозу синтетичних препаратів або взагалі відмовитися від них. Сировина діє і протиспастично, зменшує напруження гладеньких м'язів кишечника, збуджує виділення травних соків, має протизапальні, бактеріостатичні й противірусні властивості.Рослина використовується при станах загального нервового збудження, при судинно-вегетативній дистонії, бессоні, порушеннях ритму серця, змінах тиску крові під впливом емоційних збудників, а також при розладах, які їх супроводять: при порушеннях травлення, епігастричних болях, вегетативному неврозі, гастриті та коліті. Діє тонізуюче на мозок, серце, матку, органи травлення.Листя меліси саме застосовують рідко, частіше в сумішах з м'ятою, ромашкою, кмином, гісопом, валеріаною, лавандою, глодом та ін.До складу лікувально-профілактичного харчового раціону включають салати з молодого листя рослини.Зовнішньо мелісу використовують для ванн, компресів та в косметиці.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій листя (3 чайні ложки сировини на склянку окропу, настояти 15 хвилин) випити ковтками теплим перпд сном, як заспокійливий засіб;відвар (із суміші рівних частин листя меліси лікарської, квітів і плодів глоду криваво-чорного, трави хвоща польового, листя горіха волоського і омели білої взяти 2 столові ложки і відварити в 0,6 л води 3-5 хвилин, настояти 10 хвилин) пити двічі на день по 1 склянці при гіпертонії;ароматичний вітамінний салат: на 1 пучок редьки взяти 1 морквину, півголовки капусти, невелику цибулину, олії і солі і посипати подрібненим листям меліси лікарської.

ЗОВНІШНЬО - відвар (трави меліси лікарської 75 г, суцвіть ромашки лікарської 30 г, листя м'яти перцевої 75 г; відварити 5 хвилин у 3 л води) вилити у ванну (при вегетативному неврозі).


Джерело

Лікарські рослини | Переглядів: 810 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

1-5 6-10 ... 46-50 51-55 56-58