Вівторок
19.03.2024
06:52
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
"Велесова книга " для Вас це:
Всього відповідей: 117
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

травник

Головна » травник (58)

Лікарські рослини [58] Статті [0]

Суниці лісові

Суниці лісові (Fragaria vesca);
земляника лесная
Цвітуть у травні-червні
Використовують свіжі й сушені плоди, сушене листя суниць.
Листя заготовляють в період цвітіння рослини. Його обривають або зрізують ножицями без черешків, притримуючи черешок другою рукою (в противному випадку рослини будуть вириватися з кореневищем).З кожної рослини треба брати лише частину листків, щоб дати їй можливість відплодоносити. Строк придатності - 1 рік.Стиглі плоди суниці збирають уранці, коли зійде роса, або в кінці дня до появи роси. Сушіння плодів вважається закінченим, якщо плоди при стисканні в кулаці не склеюються і не забарвлюють долоню. Строк придатності - 3 роки.
Цілюща дія
Плоди тамують спрагу, збуджують апетит, покращують травлення, виявляють сечогінну і жовчогінну дію, мають антимікробні, протизапальні й потогінні властивості. Особливо корисно їх споживати у свіжому вигляді.Позитивний терапевтичний ефект спостерігається при гіпертонічній хворобі, атеросклерозі, гастриті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, коліті, атонічному запорі, жовчокам'яній і ниркокам'яній хворобах, захворюваннях селезінки, подагрі, цукровому діабеті та гіпохромній анемії. При жовчокам'яній і ниркокам'яній хворобах та подагрі ефективним вважається приймання соку плодів по 4-6 стол. ложок нетщесерце.Настій сушених плодів п'ють при авітамінозі С та інших авітамінозах, ниркових і печінкових каменях, цукровому діабеті, подагрі, гіпохромній анемії, гастриті, коліті, проносі у дітей, простудних захворюваннях.Натомість вживання суниць протипоказане при тривалих печінкових коліках, гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, хронічному апендициті та ідіосинкразії до суниць.Широко використовують плоди суниць і як зовнішній засіб. Свіжий сік або настій із сушених плодів використовують як протизапальний та дезодоруючий засіб для полоскання ротоглотки, як антимікробнтй засіб для лікування дрібних ран і порізів, у дерматології й косметиці (виводять веснянки, плями на обличчі, лікують вугри, лишаї та екземи). Для догляду за шкірою обличчя використовують свіжий сік, пом'яті плоди (роблять примочки або живильні маски перед сном) і настій свіжих плодів на міцній горілці (використовують як лосьйон). При такому догляді шкіра стає свіжою, чистою і пружною, зникають дрібні зморшки.Настій листя дають усередину при гіпертонії, атеросклерозі, для покращення роботи серця, від набряків, неврастенії, бессоння і бронхіальної астми, при каменях у печінці і нирках, висипах на шкірі, цукровому діабеті, подагрі та інших проявах порушеного сольового обмну в організмі, у випадку простудних захворювань, що протікають з високою температурою і кашлем, від гепатиту, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритах, атонічних запорах, діареї, хворобах селезінки, авітамінозах, анемії та профузному нічному потовиділенні.Використовують настій з листя і для місцевого лікування (компреси при мокнучих і кровоточивих ранах, полоскання при гнійних запаленнях рота і горла та для дезодорації ротової порожнини).

Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій сушених плодів (2 стол. ложки сировини на 200 мл окропу) по пів склянки 3-4 рази на день;настій з листя (20 г сировини на 200 мл окропу) по 1 стол. ложці 3-4 рази на день;
столову ложку листя заливають склянкою окропу, настоюють 45 хвилин, проціджують і вживають по 1 склянці 2 рази на день (вранці і ввечері);стол. ложку суміші (порівну) листя і сушених плодів суниці заварюють у склянці окропу і п'ють як чай по 1 склянці 3 рази на день;столову ложку суміші листя чорниці звичайної і суниць лісових, квіток липи серцелистої і дивини густоквіткової, взятих у співвідношенні 10:6:4:3 настоюють на склянці окропу, проціджують і вживають по 1/3 склянки 3 рази на день при цукровому діабеті;дві стол. ложки суміші трави хвоща польового і споришу звичайного, листя суниць лісових, взятих у співвідношенні 10:10:5 , настоюють 20 хвилин на 2 склянках окропу, проціджують і п'ють по 1/2 склянки 4 раи на день при цукровому діабеті.
ЗОВНІШНЬО - 1 склянку свіжих плодів суниці настоюють 30 днів на 300 мл міцної горілки, проціджують і використовують для  змащування шкіри обличчя (перед вживанням розводять водою у співвідношенні 1:1).


Джерело
Лікарські рослини | Переглядів: 4904 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Талабан польовий

Талабан польовий (Thlaspi arvense)
ярутка полевая
Цвіте у квітні - липні
Використовують траву і плоди. Заготовляють траву під час цвітіння
. Зберігають у щільно закритій тарі.
Цілюща дія
Використовують талабан польовий лише в народній медицині: настій трави - при венеричних захворюваннях, зокрема сифілісі, при запаленнях яєчників і ракові матки, для виведення токсичних речовин з організму потом, лікування стенокардії, жовтяниці, віспи і скарлатини, як засіб, що знижує кислотність шлункового соку, збуджує і стимулює статеву функцію у чоловіків, прискорює і активізує менструальний цикл у жінок.
Зовнішньо настій трави або подрібнене листя використовують для лікування ран і виразок. Молоді розеткові листки талабану польового - як у чистому вигляді, так і в суміші з іншими рослинами - використовують для приготування вітамінних протицинготних салатів, м'ясних юшок, борщів, окрошки, соусів тощо.Сік трави талабану польового використовується від волосатика та як засіб, що прискорює загоювання ран і видаляє бородавки.Насіння талабану народна медицина рекомендує при гіпертонії, атеросклерозі, міокардиті, запорі, цукровому діабеті, для стимуляції статевої функції у чоловіків, а також при запаленні очей.



Лікарські форми та застосуваня
Настій (1-1,5 стол. ложки трави на 200 мл окропу, настоюють 4 години в закритій посудині, проціджують), по 1 чайній ложці 4-5 разів на день.Порошок листя і плодів з насінням приймють усередину по 0,3 г 4 рази на день.Вітамінний салат: 200 г листя талабану польвого, 200 г картоплі, 30 г мойонезу або салатної заправки, сіль за смаком. Варену картоплю нарізати кусочками, зверху покласти подрібнені листки талабану, посолити, залити сметаною або майонезом.
Увага! Відвар трави діє абортивно!

Джерело

Лікарські рослини | Переглядів: 4448 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Барвінок малий

Барвінок малий
(Vinca minor)
могильник, хрещатий барвінок;
барвинок малый
Цвіте у травні
Використовують траву. Заготовляють у травні - червні. Сушать під наметами, на горищах або в сушарках при темп. 40-50С. Сухої сировини виходить 40%. Зберігають у сухих, добре провітрюваваних приміщеннях. Строк придатності - 2 роки. Аптеками не відпускається.
Цілюща дія
У народній медицині  використовуют при гіпертонії, мігрені, зубному болі, кровотечі ясен, при неприємному запаху з рота, при хворобах горла, туберкульозі й емфіземі легень, дизентерії, діареї, білях, маткових і кишкових кровотечах, статевій слобкості, неплідності, при екземі та інших шкірних хворобах.Напар квіток вживається щоб надати шкірі м'якості, еластичності і матовості.
Лікарські форми та застосування
Внутрішньо - настій трави з квітками (20 г сировини варять на малому полум'ї у 250 г горілки) - по 8 крапель уранці і  ввечері 4 дні вживають при статевій слабкості (після дводенної перерви лікування повторюють );настій листя (столова ложка сировини на склянку окропу) по третині склянки тричі на день при гіпертонії;відвар (30 г трави з квітками на 350 мл окропу) по півсклянки тричі на день при внутрішніх кровотечах; відвар (суміш 4г трави борвінк і 2 г кореня живокосту лікарського на 0,5 л води) по 1 склянці вранці і ввечері при внутрішніх кровотечах.Зовнішньо - відвар (1 стол. ложка трави на склянку окропу) для обмивання ран, виразок та при дерматиті, що супроводжується свербежем.
Рослина отруйна!

Джерело
Лікарські рослини | Переглядів: 971 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Квасениця звичайна

Квасениця звичайна (Oxalis acetosella)
заячий квас, заячий щавель;
кислица обыкновенная
Цвіте у травні-червні
З лікувальною метою використовують свіжу або суху траву зібрану під час цвітіння рослини.
Цілюща дія
В народній медицині квасениця дуже популярна. Її використовують як протицинготний, протизапальний, антисептичний, в'яжучий, жовчогінний, сечогінний  і протиглисний засіб.
Вживають рослину переважно свіжою.Листя рослини додають до салатів, ним посипають яєшню, бутерброди з ковбасою, паштетами, сиром тощо.
Це не лише надає стравам кислуватого приємного присмаку, а й робить їх кориснішими рано авесні, коли організм перебуває в стані гіповітамінозу, при атеросклерозі, захворюваннях шкіри внаслідок порушення обміну речовин, при печії, порушеннях травлення, жовтяниці, хворобах сечового міхура, надмірних місячних, при отруєнні важкими металами.
Свіже подрібнене листя прикладають до фурункулів, гнійних ран, наривів, золотушних та інших виразок.
Свіжий сік рослини або настій трави використовують у тих самих випадках що й свіже листя, але значно рідше.Є вказівки про терапевтичний ефект свіжого соку рослини при карциноматозних виразках, раку губи, раку шлунка (в першому і другому випадках місцеве лікування поєднували з прийманням соку всередину).
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій листя (1 стол. ложка свіжого подрібненого листя на 400 мл окропу, настоюють 2 години) по 1 стол. ложці 3-4 рази на день.ЗОВНІШНЬО - настій подвійної міцності для обмивань, полоскань і примочок.Надмірне і тривале вживання квасениці звичайної може спричинити подразнення нирок.Рекомендується обмежувати вживання трави квасениці хворим на щалевокислий діатез та з підвищеним протитромбіновим індексом, при схильності до судоми. 


Джерело

Лікарські рослини | Переглядів: 1166 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Жеруха лугова

Жеруха лугова (Cardamine platensis);
сердечник луговой
Цвіте у травні-червні
Для виготовленння ліків використовують свіжу траву (верхівки стебел з квітками)
Цілюща дія
Жеруха лучна має діуретичні, заспокійливі й глистогінні властивості.
У народі цю рослинку використовують при водяниці, жовтяниці, від простуди, при пневмонії й катарі верхніх дихальних шляхів, при нервових захворуюваннях, що супроводжуються судомою та істеричними припадками.До ліувально-профілактичного харчового раціону включають салати з молодого прикореневого листя рослин.Висушене листя використовують для заправки супів і замість перцю. Про запас листя солять і маринують.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій (1 стол. ложка свіжої трави на 200 мл окропу настоюють 2 години, проціджують) по чверті склянки 4 рази на день;салат: порізану на частини варену картоплю посипають помитим подрібненим листям жерухи і цибулею, додають спеції, перемішують і заправляють вершками (на 100 г молодого листя жерухи беруть 100 г картоплі, 20 г ріпчастої цибулі, 20 г вершків або майонезу, сіль, оцет і перець).

Джерело
Лікарські рослини | Переглядів: 1237 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)