Четвер
28.03.2024
11:08
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
"Велесова книга " для Вас це:
Всього відповідей: 117
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

Травник

Головна » травник » Лікарські рослини

У категорії оголошень: 58
Показано оголошень: 51-55
Сторінки: « 1 2 ... 9 10 11 12 »


Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Подорожник великий
Подорожник великий (Plantago major)
трипутник;
подорожник большой
Цвіте з червня по жовтень
Для виготовлення ліків використовують листя (заготовляють під час цвітіння рослини й використовують свіжим); плоди (достигають з липня, заготовляють восени). Строк придатності - 3 роки.
Цілюща дія
Відвар з листя подорожника призначають при бронхітах, туберкульозі лешень, коклюші, пневмосклерозі та інших захворюваннях дихальних органів, що супроводжуються виділенням густих секретів, при катарах шлунка з недостатньою кислотність, гострих шлунково-кишкових захворюваннях (гастрити, ентерити, ентероколіти), гострих і хронічних колітах, хронічних нефритах і виразковій хворобі.
В народній медицині відвар або настій листя подорожника великого вживають як "кровоочисний" засіб, від кропив'янки, при цинзі, гарячці й атеросклерозі, у випадку печії, відрижки, метеоризму, проносу й геморою, від нічного нетримання сечі й набряків, від раку шлунка і легень, злоякісних виразках шкіри та слоновості.Насіння подорожника великого має обволікаючі, пом'якшувальні й протизапальні властивості.
Відвар насіння подорожника великого п'ють по 1 стол. ложці 3 рази на день протягом 1-2 місяців при жіночому бесплідді на трунті гормональної недостатності й при цукровому діабеті.Свіже листя прикладають до фурункулів, ран, виразок, опіків, забиттів, порізів і наривів.Соком потовченого листя подорожника лікують дерматити від укусів комах.Порошок з листя використовують для присипання ран (кровоспинна дія) і для виготовлення мазі, яка є ефективним засобом для лікування гноячкових захворювань шкіри.Відваром листя промивають рани і виразки, полощуть рот при запаленні ясен, роблять примочки при запаленні очей і дерматитах.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - відвар листя (10 г або 2 стол. ложки сировини на 200 мл окропу) по половині-третині склянки за 10-15 хвилин до їжі 3-4 рази на день;сік подорожника (дрібно порізане свіже листя подорожника змішують з рівною кількістю цукру і настоюють у теплому місці протягом 2 тижднів) по 1 стол. ложці 3-4 рази на день за 20 хв до їжі при раку шлунка;настій 2 стол. ложки суміші (порівну) листя подорожника великогоі шавлії лікарської на двох склянках окропу приймають при виразковій хворобі 3 рази на день до їжі по 1/3 склянки в перші 10 днів, а потім - по пів склянки протягом 1-2 місяців.
ЗОВНІШНЬО - компреси з соку подорожника для лікування злоякісних пухлин;настій листя (50 г сировини на 200 мл окропу) для полоскання, обмивань, примочок і компресів;мазь (10 г порошку з листяна 90 г вазеліну) для лікування гноячкових захворювань шкіри.
В ряді місцевостей України подорожником лікували простудні захворювання, кашель, туберкульоз легень. На Львівщині, наприклад, при туберкульозі легень листя подорожника настоювали на меду - протягом трьох тижднів, у темному місці, щодня в сторого визначений час перемішували його дерев'яною ложкою.
На Черкащині соком подорожника закапували очі, коли вони боліли. До речі, при запаленні очей радив використовувати подорожник ще Авіценна.
На Покутті подорожник був відомий як оберіг від уроків.
В народній медицині росіян крім того, клали вологі компреси з подорожника при злоякісних пухлинах, при ракові легень та шлунку - пили у виді сиропу, який виготовляли, засипаючи дрібно нарізане листя такою ж кількість цукру. Суміш настоювали в темному місці протягом двох тижднів, пили три-чотири рази на день по 1 чайній ложці перед їжею.
Настій листя використовувася при лікуванні ракових захворювань і в народній вірменській медицині. Протиракові властивості подорожника були зафіксовані ще Авіценною, який рекомендував листя рослини при пухлинах та злоякісних виразках, а також при слоновій хворобі.
З порад Наталії Земної (Зубицької)
при жіночому бесплідді:
відвар насіння подорожника великого (столову ложку подрібненого насіння подорожника великого залити склянкою води, довести до кипіння і потім томити на слабкому вогні хвилину. Настояти півгодини. Процідити). Пити по 1 стол. ложці 4 рази на день до їжі. Курс лікування - 1 місяць. Потім зробити перерву на тиждень і знову повторити курс.

Лікарські рослини | Переглядів: 3652 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Фіалка запашна

Фіалка запашна
(Viola odorata);
фиалка душистая
Цвіте з квітня до половини травня

Для лікувальних потреб заготовляють квітуючі рослини разом з кореневищами та коренями. Готову сировину зберігають у добре закритих банках або бляшанках.
Цілюща дія
Позитивний терапевтичний ефект спостерігається при істерії, серцебитті, нервовому збудженні та безсонні (заспокійлива дія).
Діуретичні та солегінні властивості використовуються при нирковокам'яній хворобі, подагрі, поліартриті, при деяких серцевих захворюваннях, що супроводяться набряками.Фіалка запашна заслуговує на увагу як засіб, що має відхаркувальні, антисептичні, протизапальні, сечогінні, проносні й слабкі гіпотензивні властивості. У великих дозах препарати фіалки спричиняють блювання. Як відхаркувальний і секретолітичний асіб препарати фіалки вживають при коклюші, гострому й хронічному бронхіті та при туберкульозі легень.Особливої уваги заслуговують повідомлення про випадки успішного лікуванння настоєм з листя фіалки деяких онкологічних захворювань (раку язика, гортані, горла і шлунка).Як зовнішній засіб настій фіалки є ефективним засобом при герпесі звичайному (змащування пухирців) та у випадку катаральних явищ ротоглотки (полоскання).
Лікарські форми та застосування
Внутрішньо - настій на холодній воді (2 чайні ложки сировини настояти 8 годин на 200 мл холодної кипяченої води, процідити) по чверті склянки 4 рази на день;гарячий настій (2 стол. ложки сировини настояти 2 години на 400 мл окропу, процідити) по півсклянки 4 рази на день.
Зовнішньо - змащування й полоскання настоєм (готують як у попередньому прописі).

Притаманні фіалці запашній токсичні властивості змушують бути обережними при використані її


Джерело

Лікарські рослини | Переглядів: 1280 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Підмаренник чіпкий
Підмаренник чіпкий (Galium aparine);
подмаренник цепкий
Цвіте у травні-вересні
З лікувальною метою використовують свіжий сік і траву підмаренника, зібрану під час його цвітіння.
Цілюща дія
У народній медицині підмаренник чіпкий відомий своїми діуретичними, болетамувальними, кровоспинними й антимікробними властивостями.Найчастіше настій цієї рослини п'ють при нирковокам'яній хворобі,циститі, водянці, плевриті й хворобах печінки, при болях у шлунку й кишечнику, діареї, ревматизмі, зобі, епілепсії й скрофульозі та при гарячкових станах.
У разі епілепсії краще вживати свіжий сік рослини.Зовнішньо, у вигляді мазі, підмаренник чіпкий використовують для лікування фурункулів, лишаїв, раку шкіри і висипів на шкірі (терапевтичний ефект можна в цих випадках значно посилити одночасним пероральним застосуванням настою або свіжого соку рослини).Порошком трави присипають рани і фурункули.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - свіжий сік рослини по 1 чайній ложці 5-6 разів на день;настій трави (2 стол. ложки сировини на 400 мл окропу, настоюють 1 годину, проціджують) по півсклянки 4 рази на день до прийняття їжі.ЗОВНІШНЬО - мазь із свіжого соку і смальцю (готують у співвідношенні 1:10).

Лікарські рослини | Переглядів: 1758 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Ромашка безязичкова
Ромашка безязичкова (Chamomilla suaveolens)
ромашка американська, ромашка зелена, ромашка пахуча, рум'янка зелена;
ромашка безъязычковая
Цвіте у червні-серпні
Для медичних потреб використовують суцвіття і траву рослини. Збирають протягом усього періоду цвітіння в суху погоду, не після дощу. Строк придатності сировини - 1 рік.
Цілюща дія
Використовують як спазмолітичний засіб при захворюваннях травного каналу і печінки, спастичному і хронічному коліті, що супроводиться бродінням у кишках, анацидному гастриті та як жовчогінний засіб.
У народній медицині цю рослину використовують від простуди (протизапальна і потогінна дія), у разі мігрені й безсоння (заспокійлива дія), при порушенні менструального циклу і як ефективний засіб при гельмінтозах, особливо у дітей (знешкоджує аскариди, гострики та волосоголовці і на відміну від пижма звичайного є нетоксичним засобом).При зовнішньому застосуванні препарати ромашки безязичкової виявляють дерматонічну й протизапальну дію і використовується нарівні з ромашкою лікарською.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - столову ложку суцвіть настоюють 1 годину в закритій посудині на 300 мл окропу, проціджують і вживають настій по 1/2 склянки 3 рази на день (при аскаридозі вживають по 150 мл вранці і ввечері, поєднуючи вечірню дозу з відваром кори крушини ламкої або настоєм листя касії гостролистої; при гостриках одночасно робити клізми з 50-100 мл такого самого настою;столову ложку суміші (порівну) суцвіть ромашки безязичкової, плодів фенхелю звичайного і листя меліси лікарської настоюють на склянці окропу і приймають ковтками по 2 склянки на день протягом кількох днів при трихоцефальозі.
ЗОВНІШНЬО - ванни з відвару трави ромашки (200 г сировини на 8 л води) при простуді й ревматизмі.

Лікарські рослини | Переглядів: 2158 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Грицики звичайні
Грицики звичайні (Capsella bursa-pastoris)
калитник, мисочки, мішечки;
пастушья сумка
Цвіте у квітні-вересні
Використовують траву, зібрану під час цвітіння, коли на ній починають утворюватися нижні плоди. Доцільно виривати рослини з коренем, який потім обрізують, залишаючи прикореневу розетку листків (при скошуванні розетки листків залишаються невикористаними і сировина буде нижчої якості).
Цілюща дія
В акушерстві та гінекології препарати грициків використовують при післяпологових кровотечах, атонії матки, при тривалих і сильних місячних у клімактеричний період.Ефективним є використання грициків при легеневих, шлунково-кишкових і ниркових кровотечах.У народній медицині, крім цього, настій трави п'ють при хворобах печінки, печінкових коліках, діареї, хворобах нирок і сечового міхура, при нирковокам'яній хворобі та гарячці.Траву грициків часто використовують у поєднанні з іншими лікарськими рослинами. Так, при ниркових кровотечах грицики корисно поєднувати з травою хвоща польового, а при маткових - з калиною звичайною або гірчаком перцевим.До лікувально-профілактичного харчового раціону включають салати з молодого лист грициків.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій трави (10 г або 2 стол. ложки на 200 мл окропу) по 1 стол. ложці 4-5 раз на день після їжі як кровоспинний засіб;
чотири стол. ложки суміші трави грициків і хвоща польового (взятих порівну) заливають 3 склянками окропу, настоюють 3 години і п'ють по півсклянки тричі на день як кровоспинний засіб;
рідкий екстракт грициків звичайних по 20 крапель 3 рази на день при атонії матки і маткових кровотечах;1 стол. ложку суміші трави грициків звичайних і споришу звичайного (по 15 г), трави омели білої (20 г) заливають склянкою окропу, настоюють 30 хвилин, проціджують і п'ють щодня ввечері при тривалих маткових кровотечах;настій трави грициків  (40-50 г на 1 л окропу, настоюють 20-30 хвилин, проціджують) п'ють теплим по півсклянки тричі на день за 1 годину до їди як жовчогінний засіб;
настій трави (3 стол. ложки сухої або свіжої трави на 200 мл окропу, настоюють 15 хв, проціджують) п'ють по 1/3 склянки тричі на день як гіпотензивний засіб;сік свіжої рослини по 40-50 крапель на прийом (вважається, що сік у всіх випадках діє ефективніше за настій);салат: молоде листя грициків подрібнюють і кладуть на кусочки огірків і помідорів, накривають зверху кружальцями вареного яйця і поливають вершками (на 100 г листя грициків беруть 60 г помідорів, 60 г огірків, 1 яйце, 40 г вершків та сіль).
ЗОВНІШНЬО - настій грициків (10 г трави на 200 мл окропу) для компресів на забиті місця та садна.
Лікарські рослини | Переглядів: 2843 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

1-5 6-10 ... 41-45 46-50 51-55 56-58