Субота
04.05.2024
00:24
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
"Велесова книга " для Вас це:
Всього відповідей: 117
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

Травник

Головна » травник » Лікарські рослини

У категорії оголошень: 58
Показано оголошень: 21-25
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 »


Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам


Зайцегуб п'янкий (Lagochilus inebrians);

зайцегуб опьяняющий

Цвіте з травня до вересня
Для виготовлення ліків використовують квітки і листки, які заготовляють під час цвітіння рослини, зрізуючи всю її надземну частину на висоті 5 см від кореневої шийки. Зібрану сировину розкладають тонким шаром у затінку або в приміщенні, яке добре провітрюється, і сушать 5-6 днів, після цього обмолочують, щоб обсипались квіти та листя, а стебла викидають. Аптеки сировину не відпускають.
Цілюща дія
Препарати виявляють ефективну гемостатичну, болетамувальну та протисудомну дію.
Розширюючи судини, вони знижують кров'яний тиск, а завдяки підвищенню загальної і вільної кислотності збільшують травну спроможність шлунку.
В основі механізму гемостатичної дії рослини лежить процес прискорення згортання крові і зменшення проникності судинних стінок.Препарати зайцегуба використовують при легеневих, носових, гемороїдальних, маткових і травматичних коровотечах, для запобігання кровотечам при хірургічних операціях.Крім цього, використання їх ефективне при функціональних захворюваннях центральної нервової системи, пр гіпертонії, алергічних захворюваннях шкіри, при глаукомі та виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки.Тривале застосування зайцегуба п'янкого підвищує зсідання крові, спричинює пронос, прискорює пульс і посилює серцебиття.В разі підвищеної здатності до зсідання крові (інфаркти, тромбози, тромбофлебіти) препарати зайцегуба вживати не можна.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій квіток і листя (1 стол. ложка сировини на 1 склянку окропу, настоюють 4-6 годин) дорослі п'ють по 1 стол. ложці 3-6 разів на день;настоянку квіток і листя (готують на 70%-вому спирті у співвідношенні 1:10) по 1 чайній ложці в чверті склянки води, 3-5 раз на день.
ЗОВНІШНЬО - зволожені в настої серветки з марлі прикладають на 2-5 хвилин до ран, що кровоточать.


Лікарські рослини | Переглядів: 745 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Вербена лікарська
Вербена лікарська (Verbena officinalis)
суха нехворощ;
вербена лекарственная
Цвіте у квітні - жовтні
Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини
Цілюща дія
В народній медицині вербену лікарську використовують як зовнішній засіб від чиріків (фурункулів), висипів на тілі, при золотусі й різних виразках.
Внутрішньо настій трави приймають при виснаженості, кволості, недокрів'ї, мізерних місячних та при хворобах печінки й селезінки, при жовтяниці, розладах травлення, бронхітах,  для очищення кровіпри висипах на тілі, а також при атеросклерозі і тромбозах.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій листя (1 чайна ложка листя на 1 склянку окропу, настоюють 10 хв) по 1 склянці на день, ковтками;настій трави (1 стол. ложка трави на 1 склянку окропу, настояти до вихолонення) по 1 стол. ложці 3-4 рази на день.


Лікарські рослини | Переглядів: 940 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Зимолюбка зонтична
Зимолюбка зонтична (Chimaphilla umbellata);
зимолюбка зонтичная
Цвіте у червні-липні
Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини
Цілюща дія
У народній медицині зимолюбка відома як засіб, що підвищує діурез, дезинфікує сечові шляхи, підвищує виділення з організму азотистих і хлористих солей, знижує вміст цукру в крові, збуджує апетит, покращує тавлення, регулює менструації.Настій трави вживають при хронічних захворюваннях нирок (альбумінурія, гематурія, нефрит), при запальних процесах і піску в сечовому міхурі, хронічному гонорейному уретриті, звуженні уретри, при захворюваннях передміхурової залози, при набряках і водянці, захворюваннях суглобів і подагрі, діабеті і диспепсії.Як в'яжучий засіб настій вживають при запаленнях шлунково-кишкового тракту та при катарі верхніх дихальних шляхів; якзагальнозміцнюючий і тонізуючий засіб - при внутрішніх захворюваннях , зумовлених надмірним фізичним напруженням.
Місцево у вигляді настою або припарок з трави лікують хронічні хвороби шкіри, карциному, різні тверді пухлини.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій трави (20 г сиовини на 200 мл окропу) по 1/3 склянки 3 рази на день;
стол. ложку суміші трави зимолюбки (40 г) і листя мучниці звичайної (60 г) заливають склянкою окропу, кип'ятять 10 хв, проціджують і п'ють 3 рази на день по 1 склянці при захворюваннях нирок, сечовому піску, катарі сечового міхура та при ревматизмі.

Лікарські рослини | Переглядів: 1244 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Полин гіркий
Полин гіркий (Artemisia absinthium);
полынь горькая
Цвіте з липня до вересня
Для виготовлення ліків використовують траву і листя рослини. Листя полину збирають до цвітіння рослини (беруть добре розвинені прикореневі або стеблові листки, зриваючи їх без черешків). Траву заготовляють на початку цвітіння рослини, зрізуючи серпами або ножами нездерев'янілі верхівки стебел завдовжки 20-25 см. Строк придатності сировини - 2 роки.
Цілюща дія
Полин гіркий збуджує апетит, рефлекторно стимулює діяльність залоз травного каналу, підвищує скрецію жовчі, панкреатичного і шлункового соку.В помірних дозах полин виявляє заспокійливу дію, а при дії великих доз спостерігається наростання явищ збудження з наступним пригніченням.Крім того,полин має протизапальні, антисептичні, противиразкові й глистогінні властивості.Полин гіркий прописують у вигляді густого екстракту, настою або настойки як гіркоту, що поліпшує апетит і збуджує діяльність травних органів, при гастритах як із підвищеною, так і з недостатньою кислотністю, захворюваннях печінки і жовчного міхура, при всіх явищах фізіологічної слабості - загальному погіршенні живлення, після тривалих виснажливих хвороб, при анемії, скрофульозі й диспепсіях.
Полин дають при гарячці й малярії, туберкульозі й золотусі, при захворюваннях печінки, що супроводжуються жовтяницею, хворобах селезінки, запальних процесах у нирках і сечовому міхурі, водянці, гкморої й холері (як дезинфікуючий засіб), при безсонні, постійному запамороченні, спазмах у животі й ядусі, при недостатніх і нерегулярних місячних та нічних полюціях.Для лікування алкоголізму застосовують настій із суміші трави полину гіркого і чебрецю плазкого.Розведену кип'яченою водою у співвідношенні 1:10 настоянку використовують для комперсів і примочок при забиттях, саднах, ранах, хворобах очей та при укусах комах.Свіже потовчене листя з успіхом застосовують при крововиливах на тілі внаслідок травм, при вивихах і розтягу сухожилків.Настоєм трави полину, який застосовують у вигляді клізми (після випорожнення) з додаванням часнику (в 1 склянці настою відварюють середню головку часнику), виганяють гостриків. Клізму повторюють кілька днів підряд до повного зникнення глистів.Полоскання настоєм проводять при неприємному запаху з рота.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - екстракт полину гіркого густий по 10-20 крапель за 30-40 хвилин до їжі 3 рази на день;
настоянку полину (готують на 70%-ному спирті у співвідношенні 1:5) по 15-20 крапель 3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі;настій трави (10 г або 2 стол. ложки на 200 мл окропу) по 1/4 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди;еастій трави (1 чайну ложку сировини на 200 мл окропу, настояти 10 хвилин) по 3 стол. ложки протягом 10 днів натщесерце (вранці) і ввечері (перед сном) при аскаридозі (після кожного прийому настою з'їдають по півсклянки свіжонатертої моркви;15 г суміші полину гіркого і чебрецю плазкого, взятих у співвідношенні 1:4, варять 5 хвилин у склянці окропу, охолоджують, відціджують і п'ють по 1 стол. ложці 3 рази на день протягом 2-3 місяців.
ЗОВНІШНЬО - настій трави (1-2 чайні ложки сировини на 200 мл окропу) для полоскання ротової порожнини 4-6 раз на день.Тривале надмірне вживання препаратів полину може спричинити отруєння. Нерекомендується вживати препарати полину гіркого вагітним жінкам.



Лікарські рослини | Переглядів: 2078 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)

Полин гіркий
Полин гіркий (Artemisia absinthium);
полынь горькая
Цвіте з липня до вересня
Для виготовлення ліків використовують траву і листя рослини. Листя полину збирають до цвітіння рослини (беруть добре розвинені прикореневі або стеблові листки, зриваючи їх без черешків). Траву заготовляють на початку цвітіння рослини, зрізуючи серпами або ножами нездерев'янілі верхівки стебел завдовжки 20-25 см. Строк придатності сировини - 2 роки.
Цілюща дія
Полин гіркий збуджує апетит, рефлекторно стимулює діяльність залоз травного каналу, підвищує скрецію жовчі, панкреатичного і шлункового соку.В помірних дозах полин виявляє заспокійливу дію, а при дії великих доз спостерігається наростання явищ збудження з наступним пригніченням.Крім того,полин має протизапальні, антисептичні, противиразкові й глистогінні властивості.Полин гіркий прописують у вигляді густого екстракту, настою або настойки як гіркоту, що поліпшує апетит і збуджує діяльність травних органів, при гастритах як із підвищеною, так і з недостатньою кислотністю, захворюваннях печінки і жовчного міхура, при всіх явищах фізіологічної слабості - загальному погіршенні живлення, після тривалих виснажливих хвороб, при анемії, скрофульозі й диспепсіях.
Полин дають при гарячці й малярії, туберкульозі й золотусі, при захворюваннях печінки, що супроводжуються жовтяницею, хворобах селезінки, запальних процесах у нирках і сечовому міхурі, водянці, гкморої й холері (як дезинфікуючий засіб), при безсонні, постійному запамороченні, спазмах у животі й ядусі, при недостатніх і нерегулярних місячних та нічних полюціях.Для лікування алкоголізму застосовують настій із суміші трави полину гіркого і чебрецю плазкого.Розведену кип'яченою водою у співвідношенні 1:10 настоянку використовують для комперсів і примочок при забиттях, саднах, ранах, хворобах очей та при укусах комах.Свіже потовчене листя з успіхом застосовують при крововиливах на тілі внаслідок травм, при вивихах і розтягу сухожилків.Настоєм трави полину, який застосовують у вигляді клізми (після випорожнення) з додаванням часнику (в 1 склянці настою відварюють середню головку часнику), виганяють гостриків. Клізму повторюють кілька днів підряд до повного зникнення глистів.Полоскання настоєм проводять при неприємному запаху з рота.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - екстракт полину гіркого густий по 10-20 крапель за 30-40 хвилин до їжі 3 рази на день;
настоянку полину (готують на 70%-ному спирті у співвідношенні 1:5) по 15-20 крапель 3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі;настій трави (10 г або 2 стол. ложки на 200 мл окропу) по 1/4 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди;еастій трави (1 чайну ложку сировини на 200 мл окропу, настояти 10 хвилин) по 3 стол. ложки протягом 10 днів натщесерце (вранці) і ввечері (перед сном) при аскаридозі (після кожного прийому настою з'їдають по півсклянки свіжонатертої моркви;15 г суміші полину гіркого і чебрецю плазкого, взятих у співвідношенні 1:4, варять 5 хвилин у склянці окропу, охолоджують, відціджують і п'ють по 1 стол. ложці 3 рази на день протягом 2-3 місяців.
ЗОВНІШНЬО - настій трави (1-2 чайні ложки сировини на 200 мл окропу) для полоскання ротової порожнини 4-6 раз на день.Тривале надмірне вживання препаратів полину може спричинити отруєння. Нерекомендується вживати препарати полину гіркого вагітним жінкам.

Лікарські рослини | Переглядів: 1081 | Дата: 26.09.2010 | Коментарі (0)