Середа
19.05.2021
03:51
Категорії розділу
Новини [21]
Коло Свароже [72]
Правослов [63]
Іменослов [32]
Тranslator
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
"Велесова книга " для Вас це:
Всього відповідей: 113
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР


Коло Свароже


Символ віриВІРУЮ:
В усіх Українських Богів, єдиних у Сварозі,
Вічних і незнищенних, як Всесвіт.

ВІРУЮ:

В триєдність світів Права, Ява і Нава,
Створених Сварогом і удержаних в Ньому.

ВІРУЮ:

В Божественне народження українців -
Онуків Дажбожих, і в силу Предків,
яка перебуває з нами завжди.

ВІРУЮ:

В Радість Життя Вічного, в чистоту Душі праведної,
Яка ніколи не зникає, а переходить у нове тіло.

 Що таке Коло Свароже?


В дуже давні часи, може сім чи навіть десять тисяч років тому, землю, яка тепер має назву Україна, зеселили люди, які займалися збиранням рослин, плодів, ягід, полювали на диких звірів, а згодом почали обробляти землю й вирощувати жито, пшеницю, навчилися пекти хліб, добувати глину й ліпити посуд, розмальовуючи його чудернацькими узорами, створили прядку і ткацький верстат, щоб прясти нитки й ткати полотно, з якого шили одяг. Вони уважно спостерігали за навколишнім світом, пізнавали закони природи, життя рослин і тварин, рухи небесних світил - сонця, місяця й зірок.

Люди помітили, що після дня настає ніч, а за нею знов настає день і так без кінця... Вони побачили, що місяць протягом 29 днів міняє свій вигляд - від тоненького серпа до повного кола і знов до тоненького серпа, тільки повернутого в інший бік, подібного до нашої літери С. За зміною форми місяця навчилися рахувати час. Зміна літа і зими також навчила людей любити сонце, тепло і боронитися від зимового холоду, будуючи теплі житла з печами, в яких готували їжу, випікали хліб. Домашнє вогнище стало домашньої святинею. Вогонь обожнювали так само, як літнє лагідне сонечко, яке дає тепло Землі і людям.

Прихід Весни завжди зустрічали урочисто, з піснями й веселощами, іграми, танцями, якими славили Сонечко, бо його вважали небесним вогнем. Люди вже знали, що саме з приходом тепла настає нове літо, починається нове Коло природи. Так само восени прощалися з літнім теплом, бо взимку сонечко хоч і світить, та не гріє. І знов темними довгими зимовими вечорами вони не переставали мріяти про літнє Сонце, світлі теплі дні, буяння зелені, квітів, врожаю плодів, овочів, ягід. Всі погодні зміни в природі люди не тільки помічали, але й надавали їм спеціальні імена. Так виникли назви місяців, утворився календар.

Згодом кожному місяцю надали свого Божественного покровителя - Бога-захисника. Так протягом багатьох віків склалася ціла система Кола Небесного, яке в інших народів має назву Круга Зодіаку, і де такими покровителями місяців є сузір'я, що мають назви тварин. Нині ці назви зодіакальних сузір'їв знають мабуть усі дорослі й діти. Але ця традиція чужоземна. Наші ж Пращури мали свій "зодіак", який називали Колом Сварожим від імені найстаршого Бога, покровителя Неба, Творця Всесвіту Сварога. Ця книжка й познайомить вашу родину з нашими праукраїнськими Богами Кола Сварожого та святами, що здавна влаштовують на їхню честь.

СВАРОЖИЧІ

Березень - Лада

Квітень - Ярило

Травень - Дажбог

Червень - Купайло

Липень - Перун

Серпень - Спас

Вересень Світовид

Жовтень - Мокоша

Листопад - Доля

Грудень - Род

Січень - Дана

Лютий - Велес

                       Коло  Свароже

Бог всеєдиний, вічний, багатопроявний, многоіменний, як Світ створений ним, що є многопроявною Цілісністю множественною Єдністю одночасно.

Наші Українськи Боги - єдині в Сварозі, є різними проявами безмежного, складного, многогранного Всесвіту. За своєю богословською сутністю Наша Віра є генотеїстичною(В.Шаян). Це означає, що ми визнаємо багатьох своїх Богів, як різні прояви божественної істоти, які вічно існують на чолі з Всеєднаючим Верховним Прабогом.

Прабог нашої віри - Сварог, верховний Бог Всесвіту, небесний Зодіак. Його сини - Сварожичі: Дажбог, Перун, Велес, Стрибог, Ярило, Хорс, Ладо, Купайло, Симаргл, Позвізд, Переплут та інші; Його доньки -Лада, Леля, Купала, Дана, Перенуця, Макоша, Коляда та інші. Всі вони є різними іменами, проявами божественної сутності. Кожного з них наші предки пізнавали не одночасно, бо приходили Боги до людей у певний, визначений Сварогом час. І коли наставав час іншого божества, пам'ять людська ще довго зберігала священну шану до його попередника. Тому ми й знаємо нині імена багатьох рідних Богів. Кожного з наших Богів вшановуємо у його космічний час, ввизначений Колом Сварожим.


ПРАВА, ЯВА, НАВА

Права бо є невідомо уложена Дажбом,

а по ній, як пряжа, тече Ява,

і та соутворює життя наше.

І та, коли одійде, Смерть є.

Ява текуща*, а творена в Праві.

Нава бо є по тій: до тої є Нава,

і по тій є Нава, а в Праві ж є Яв.

Велесова Книга. Дошка 1.

Права - Божественний Закон, який править Всесвітом; Ява - проявлене життя людей і всіх земних істот; Нава - духовний світ померлих Пращурів. Коли людина закінчить свій земний (явний) шлях, її тіло вмирає і переходить до Нави, а її душа піднімається до Божественного світу Прави - на Луки Сварожі (в Рай), і там, з волі Сварога, отримує нове тіло, щоб знову повернутися до життя (в Яву). Таким чином відбувається кругообіг душ через три світи: Прави, Яви і Нави. *Ява текуща - означає рухома, скороминуща, тимчасова; Права і Нава - вічність.


Язичницькі заповіти
Не бійся!
Не лінуйся!
Не бреши!
Родичів не ображай!
Чужинцям не довіряй!
Ворогам не прощай!
Свого не віддавай!
На чуже не зазіхай!
Не будь рабом!
Не май справи з гендляром!