Четвер
25.04.2024
14:17
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Як Ви відноситесь до Рідновірів?
Всього відповідей: 199
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

Травник

Головна » травник » Лікарські рослини

Звіробій звичайний
26.09.2010, 20:17
Звіробій звичайний
Звіробій звичайний (Hypericum perforatum)
божа крівця, заяча крівця, кривавник, стокрівця, Іванове зіллє, святоянське зіллє, пожарниця;
зверобой продырявленый
Цвіте з червня до вересня
Для виготовлення ліків використовують траву, зібрану на початку цвітіння рослини. Строк придатності сировини - 3 роки.
Цілюща дія
Найчастіше рослину використовують при хворобах травного тракту. Препарати звіробою звичайного зменшують спазми кишок та жовчогінних шляхів, нормалізують видільну функцію шлункових залоз, розширюють кровоносні судини, посилюють кровообіг, виявляють протизапальну дію на слизові оболонки травного тракту, в'яжучу та бактеріостатичну дію.Застосування звіроброю дає добрий терапевтичний ефект при дискінезіях жовчних шляхів, гепатитах, застої жовчі в жовчному міхурі, холециститах, жовчнокам'яній хворобі (у початковій стадії), гіпоацидному гастриті, метеоризмі, гострих і хронічних колітах, простих і кривавих проносах та геморої.Як сечогінний засіб звіробой використовують при нирковокам'яній хворобі (у початковій стадії) та при зниженні фільтраційної здатності нирок.
Настоянка трави звіробою звичайного виявилася ефективною при інвазії гостриками (гіменолепідоз і ентеробіоз).Препарати звіробою знімають спазм кровоносних судин (особливо капілярів), поліпшують венозний кровообіг і кровопостачання деяких внутрішніх органів, виявляють капілярозміцнюючу дію.
В ряді випадків звіробій призначають при порушеннях периферичного кровообігу з явищами застою, при мікроциркуляторних розладах.Особливістю цієї рослини є її здатність підвищувати чутливість шкіри до ультрафіолетового проміння.Препарати звіробою ефективні й при розладах нервової системи, нейродистонії, мігрені та при нічному нетриманні сечі у дітей.При місцевому застосуванні звіробою з особливою силою проявляється його протизапальна, в'яжуча і бактеріостатична властивості.
Так, звіробійну олію з успіхом використовують при опіках, гінгівітах, пітиріазі обличчя, виразці гомілки та для гоєння ран.Звіробоєву олію виготовляли, настоюючи не менше трьох тижднів у соняшниковій (ще краще у мигдалевій) олії, квітки звіробою у співвідношенні: дві частини квітів на чотири частини олії.
У стоматології настоянку і настій трави звіробою використовують для полоскання ротової порожнини і змазувань ясен при неприємному запаху з рота, гінгівітах і стоматитах.
У гінекологічній практиці настій трави використовують для спринцювань при запальних захворюваннях піхви, а звіробійну олію (у вигляді тампонів) - для лікування ерозії шийки матки.
У народній медицині, крім зазначених вище випадках, звіробій звичайний використовують також при поліартриті, ішіасі, подагрі, туберкульозі легень з кровохарканням, мастопатії, різних запальних процесах, фурункулах тощо.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - відвар трави (10 г або півтори стол. ложки сировини на 200 мл окропу) по 1/3 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їжі;настоянку трави (у співвідношенні 1:5 на 40%-вому спирті) по 40-50 крапель 3-4 рази на день;настій трави для вигнання глистів (15 г сировини на 100 мл окропу) по 90-150 мл 3 рази на деньпротягом трьох днів (дітям від одного до семи років), в останній день дають проносну сіль, а всього проводять такі цикли з проміжками 10-12 днів;напар однієї стол. ложки суміші травим звіробою звичайного, деревію звичайного і коріння дягелю лікарського (порівну) на склянці окропу випивають за півгодини перед сном при розумовій перевтомі, нервовому перенапруженні та безсонні.
ЗОВНІШНЬО - звіробійна олія (20 г свіжих суцвіть на 200 мл соняшникової олії, настоюють 14 днів, проціджують) для змащуванняхворих місць;настоянку трави (у співвідношенні 1:5, на 40%-вому спирті) по 30-40 крапель на півсклянки води для полоскань;настій трави (2 стол. ложки сировини на 200 мл окропу, настоюють до охолодження, проціджують) для спирнцювань (перед використанням розводять теплою кип'яченою водою у співвідношенні 1:5);суміш трави звіробою звичайного, кори дуба звичайного, коріння кропиви дводомної, пелюсток троянди білої, суцвіть цмину піскового, трави грициків звичайних, омели білої, кори верби білої, насіння льону звичайного, коренів живокосту лікарського, алтеї лікарської, трави гірчака перцевого і квіток нагідок лікарських (порівну) готують як відвар (4 стол. ложки суміші на 2-3 л окропу, кип'ятять 20 хвилин, негайно проціджують) і використовують для спринцювань двічі на день (вранці і ввечері) при білях.


Додав: ZlatoЯР |
Переглядів: 3556 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]