Вівторок
16.04.2024
18:37
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
"Велесова книга " для Вас це:
Всього відповідей: 117
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

Травник

Головна » травник » Лікарські рослини

Сосна лісова (Pinus sylvestris)
26.09.2010, 20:24
Сосна звичайна

Сосна лісова (Pinus sylvestris)
сосна звичайна;

сосна обыкновенная

Запилюється (цвіте) у травні
Для медичних потреб використовують бруньки (заготовляють до їхнього розпускання – лусочки на верхівці бруньок мають бути щільно замкнутими; вокористовують свіжими або сушать; термін придатності – 2 роки);
хвою (заготовляють під час рубок і використовують свіжою);
живицю (заготовляють потягом усього літа шляхом підсочки: на стовбурі живого дерева роблять спеціальні косі надрізи, з яких у спеціальну посудину стікає прозора смола – живиця. З живиці одержують скипідар і каніфоль).
Цілюща дія
Відвар бруньок дають усередину при запаленні верхніх дихальних шляхів, при бронхітах, хронічному запаленні легень, ревматизмі, подагрі, нирковокам’яній хворобі, водяниці, запаленні жовчного міхура та як "кровоочисний" засіб.
Приготований із свіжих бруньок сосновий «мед» вживають від кашлю і як джерело вітаміну С.
При зовнішньому застосуванні препарати бруньок є ефективним засобом при захворюваннях дихальних шляхів (інгаляції), при кольпітах і дисплазії шийки матки (ванночки та спринцювання), при ревматизмі й шкірних захворюваннях (ванни).
Широта терапевтичного застосування хвої сосни незначна. Всередину настій хвої призначають як ефективний засіб для профілактики та лікування цинги.
Трохи ширше використовують хвою як зовнішній засіб: екстракт – для лікувальних ванн (при функціональних захворюваннях нервової і серцево-судинної систем, при шкірних захворюваннях, як загальнозміцнюючий засіб); ефірна олія (спиртовий розчин) – для інгаляцій (при захворюваннях легень) та оздоровлення повітря в приміщеннях лікарень, шкіл, тощо.

Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО – відвар бруньок сосни (10 г або 1 стол. ложка сировини на 200 мл окропу) по половині –третині скянки 2-3 рази на день після їжі;сосновий «мед» (1 частину свіжих бруньок заливають 2 частинами холодної води, доводять до кипіння, кип’ятять 15-20 хвилин, доводять кип’яченою водою до початкового об’єму, охолоджують, додають 2 частини цукру і доводять до кипіння) по 1 стол. ложці на прийом;30 г свіжої хвої промивають холодною кип’яченою водою, заливають склянкою окропу, кип’ятять 20 хвилин, охолоджують, проціджують, додають на смак цукор і випивають за день.
ЗОВНІШНЬО – відвар бруньок для спринцювань і ванночок (10 г сировини на 200 мл окропу, кип’ятити 2 хвилини, процідити);настій бруньок для інгаляцій (20 г сировини на 200 мл окропу);
500 г бруньок або посіченої хвої варять 30 хвилин у 5 літрах води і одержаний відвар додають до повної ванни, яку приймають тричі на день.


Додав: ZlatoЯР |
Переглядів: 902 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]