П`ятниця
19.04.2024
18:32
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
"Велесова книга " для Вас це:
Всього відповідей: 117
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

Травник

Головна » травник » Лікарські рослини

Полин гіркий
26.09.2010, 20:20
Полин гіркий
Полин гіркий (Artemisia absinthium);
полынь горькая
Цвіте з липня до вересня
Для виготовлення ліків використовують траву і листя рослини. Листя полину збирають до цвітіння рослини (беруть добре розвинені прикореневі або стеблові листки, зриваючи їх без черешків). Траву заготовляють на початку цвітіння рослини, зрізуючи серпами або ножами нездерев'янілі верхівки стебел завдовжки 20-25 см. Строк придатності сировини - 2 роки.
Цілюща дія
Полин гіркий збуджує апетит, рефлекторно стимулює діяльність залоз травного каналу, підвищує скрецію жовчі, панкреатичного і шлункового соку.В помірних дозах полин виявляє заспокійливу дію, а при дії великих доз спостерігається наростання явищ збудження з наступним пригніченням.Крім того,полин має протизапальні, антисептичні, противиразкові й глистогінні властивості.Полин гіркий прописують у вигляді густого екстракту, настою або настойки як гіркоту, що поліпшує апетит і збуджує діяльність травних органів, при гастритах як із підвищеною, так і з недостатньою кислотністю, захворюваннях печінки і жовчного міхура, при всіх явищах фізіологічної слабості - загальному погіршенні живлення, після тривалих виснажливих хвороб, при анемії, скрофульозі й диспепсіях.
Полин дають при гарячці й малярії, туберкульозі й золотусі, при захворюваннях печінки, що супроводжуються жовтяницею, хворобах селезінки, запальних процесах у нирках і сечовому міхурі, водянці, гкморої й холері (як дезинфікуючий засіб), при безсонні, постійному запамороченні, спазмах у животі й ядусі, при недостатніх і нерегулярних місячних та нічних полюціях.Для лікування алкоголізму застосовують настій із суміші трави полину гіркого і чебрецю плазкого.Розведену кип'яченою водою у співвідношенні 1:10 настоянку використовують для комперсів і примочок при забиттях, саднах, ранах, хворобах очей та при укусах комах.Свіже потовчене листя з успіхом застосовують при крововиливах на тілі внаслідок травм, при вивихах і розтягу сухожилків.Настоєм трави полину, який застосовують у вигляді клізми (після випорожнення) з додаванням часнику (в 1 склянці настою відварюють середню головку часнику), виганяють гостриків. Клізму повторюють кілька днів підряд до повного зникнення глистів.Полоскання настоєм проводять при неприємному запаху з рота.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - екстракт полину гіркого густий по 10-20 крапель за 30-40 хвилин до їжі 3 рази на день;
настоянку полину (готують на 70%-ному спирті у співвідношенні 1:5) по 15-20 крапель 3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі;настій трави (10 г або 2 стол. ложки на 200 мл окропу) по 1/4 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди;еастій трави (1 чайну ложку сировини на 200 мл окропу, настояти 10 хвилин) по 3 стол. ложки протягом 10 днів натщесерце (вранці) і ввечері (перед сном) при аскаридозі (після кожного прийому настою з'їдають по півсклянки свіжонатертої моркви;15 г суміші полину гіркого і чебрецю плазкого, взятих у співвідношенні 1:4, варять 5 хвилин у склянці окропу, охолоджують, відціджують і п'ють по 1 стол. ложці 3 рази на день протягом 2-3 місяців.
ЗОВНІШНЬО - настій трави (1-2 чайні ложки сировини на 200 мл окропу) для полоскання ротової порожнини 4-6 раз на день.Тривале надмірне вживання препаратів полину може спричинити отруєння. Нерекомендується вживати препарати полину гіркого вагітним жінкам.



Додав: ZlatoЯР |
Переглядів: 2074 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]