Четвер
28.03.2024
10:23
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
"Велесова книга " для Вас це:
Всього відповідей: 117
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

Травник

Головна » травник » Лікарські рослини

Оман високий
26.09.2010, 19:52
Оман високий

Оман високий (Inula helenium)
дивосил, старівник, старий хліб, велике зіллє, болячковий корінь;
девясил высокий
Цвіте у червні-серпні
Для виготовлення ліків використовують в основному кореневище та корені (заготовляють їх восени, залишаючи на кожні 10 кв.м по одній добре розвиненій рослині для відновлення заростей). Строк придатності - 3 роки. Застосовують і свіже листя рослини.
Цілюща дія
Препарати оману високого розріджують мокротиння, полегшують відхаркування і зменшують надмірне виділення з слизових оболонок дихальних шляхів, збуджують апетит і поліпшують травлення, зменшують секреторну активність кишечника і регулюють його моторику, виявляють стимулюючу дяю на процес утворення жовчі і на вихід її у дванадцятипалу кишку, нормалізують загальний обмін речовин в організмі, сприятливо впливають на хворих на туберкульоз легень (зменшується кількість харкотиння, заспокоюється кашель, припиняється виділення бацил Коха, зменшуються катаральні явища, збільшується вага і кращає загальне самопочуття хворих), виявляють збудний вплив на дихання, дещо підвищують діурез і потовиділення, мають глистогінні й антимікробні властивості, регулюють місячні.
Крім того, препарати оману високого дають усередину при гіпертонії, бронхіальній астмі, жовтяниці, водяниці, нирково-кам'яній хворобі, легких формах цукрового діабету, ревматизмі, радикуліті, золотусі, простатиті й маткових кровотечах, як засіб що допомагає уникнути передчасних родів, та як депуративний засіб при захворюваннях шкіри.Мазі або настій на олії застосовують прикорості, екземі, нейродермітах.Відваром полощуть ротову порожнину і горло при запальних процесах, промивають рани, які довго не загоюються (але не мокнуть!)

Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - відвар кореневищ і коренів (1 стол. ложка сировини на 200 мл окропу) приймають теплим по півсклянки 2-3 рази на день за 1 годину до прийняття їжі;вино оманове (100 г сировини на 1 л червоного вина настоюють 8 днів, проціджують) по 1/4 склянки перед їжею, як такий, що збуджує апетит, засіб;1 чайну ложку суміші (порівну) кореня оману високого і трави чебрецю плазкого заварюють як чай в 1 склянці окропу і приймають по 1 чайній ложці через кожні 2 години при коклюші;
20 г суміші (порівну) коріння оману високого і лопуха справжнього настоюють 1 годину на склянці окропу, проціджують  і приймають по 1 стол. ложці 3 рази на день при ревматизмі;настій суміші (порівну) коріння оману високого і тирличу жовтого, трави деревію звичайного (3 чайні ложки суміші на 500 мл окропу, варити 10 хвилин) приймають по 2 склянки на день ковтками при анемії та хлорозі.
ЗОВНІШНЬО - мазі для змащування уражених ділянок тіла:
а) суміш (порівну) свинячого сала, вазеліну і риб'ячого жиру змішують з порошком із коріння оману у співвідношенні 2:1;
б) 50 г подрібненого коріння омануварять 20 хв в 100 мл води, проціджують і одержаний відвар змішують з 50 г свинячого сала;
в) подрібнене коріння оману змішують з свинячим салом у співвідношенні 1:10, варять 15 хв, проціджують;
настій на рослинній олії (готують у співвідношенні 1:10 , настоюють на сонці 2 тиждні);
відвар (готують як у попередньому прописі) для компресів, промивань, примочок і полоскання. 

Авіценна згадує про оман як ефективний засіб при запаленні сідничного нерву, болях у суглобах; у виді відвару у виноградному вині - при серцевих захворюваннях, а в суміші з медом - легеневих. Лман знаходив застосування в народному лікуванні усіх слов'ян.
Лікарський порадник XVII ст. рекомендує корінь оману потовчений і змішаний з медом - як засіб від кашлю, варений у вині - такий, що полегшує дихання, мочений у житньому квасі - як ліки при серцевих хворобах.
В Україні свіжим листям оману гоїли рани, виразки, пухлини.
Українці вживали його у вигляді відвару або горілчаного настою - як загальнозміцнюючий засіб, при хворобах шлунково-кишкового тракту, відвар на меду - при легеневих недугах, туберкульозі легень.
На Гуцульщині і зараз користується популярністю оманове вино, чи, як його тут називають "вино дикого соняшника", для приготування якого 20 г свіжого кореня заливають 1 літром червоного вина і варять 10 хвилин. П'ють напй по 50 г щодня при болях шлунку різної етиології.
Іноді в аналогічних випадках віддають перевагу порошку із сирого кореня оману високого, запиваючи його водою.

Додав: ZlatoЯР |
Переглядів: 1456 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]