Четвер
18.04.2024
13:59
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Як Ви відноситесь до Рідновірів?
Всього відповідей: 199
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

Травник

Головна » травник » Лікарські рослини

Чебрець плазкий
26.09.2010, 19:35
Чебрець плазкий
Чебрець плазкий (Thymus serpillum)
чебрець боровий;
тимьян ползучий
Цвіте у червні-липні
Для виготовлення ліків використовують траву чебрецю. Заготовляють її в період цвітіння рослини, зрізуючи ножем, ножицями, секатором або серпом верхні трав'янисті пагони без нижніх здерев'янілих стебел. Зривати їх не можна, бо при цьому рослина виривається з коренями, що призводить до знищення заростей. Повторну заготівлю сировини на тій самій ділянці дозволяється проводити не раніше як через 2-3 роки.Строк придатності - 3 роки.
Цілюща дія
У народній медицині чебрець плазкий вважається добрим засобом для лікування коклюшу, туберкульозу легень, безсоння, задишки, бронхіальної атсми, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, геморої, при захворюваннях суглобів, паралічах, крижовопоперековій невралгії, у випадку інвазії стьожковими гельмінтами, від алкоголізму та при альгоменореї.
Як зовнішній засіб чебрець використовують при запальних захворюваннях ротової порожнини і ротоглотки, викликаних гноєрідними бактеріями (полоскання); у разі нервових і шкірних захворювань, ревматизму (ванни); при запальних захворюваннях піхви, білях, особливо у жінок похилого віку (спринцювання).Препарати чебрецю протипоказані при вагітності, декомпенсації серцевої діяльності, хворобах печінки і нирок.Передозування може спричинити нудоту.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій (2 сол. ложки сировини на 500 мл окропу, настояти 2 години) по півсклянки 4 рази на день до їжі;1 чайну ложку сировини заварюють склянкою окропу і п'ють як чай, підсолоджуючи медом.ЗОВНІШНЬО - полоскання настоєм (1щ г або 2 стол. ложки сировини на 200 мл окропу);
15 г сировини заливають двома склянками окропу, настоюють  до охолодження, проціджують, розводять кип'ченою водою до 1 л і одержаний настій застосовують для спринцювання (процедуру проводять зранку і ввечері);100 г сировини заливають 2 л окропу, настоюють 30 хвилин і додають до ванни.

Додав: ZlatoЯР |
Переглядів: 2061 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]