Середа
24.04.2024
09:05
Тranslator
Календар
Місячний календар
Фазы Луны на RedDay.ru (Ровно)
Форма входу
Пошук
Наше опитування
"Велесова книга " для Вас це:
Всього відповідей: 117
Погода
Наша кнопка

Рідновір

[Отримати код кнопки]
Цікаві сайти
Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, амулети... Український стиль: Прикольні патріотичні футболки :: вишиванки :: подарунки Українські вишиванки Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Журнал РЕЗЬБА ПО ДЕРЕВУ Бандерштат Официальный сайт Burzum и Варга Викернеса тм Древосвет - деревянные игрушки, конструкторы Природа и др... Українські пісні Світанкові роси. Ляльки, мотанки, дерев'яні вироби, обереги... Українські скарби
Країна
free counters
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
MP3
Зворотній звя"зок
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Web-site:
Тема листа:
Текст повідомлення *:
Оцінка сайту:
Код безпеки *:

РІДНОВІР

Травник

Головна » травник » Лікарські рослини

Береза бородавчаста
26.09.2010, 21:19
Береза бородавчаста

Береза бородавчаста
(Betula pendula)
береза повисла;
береза бородавчатая

Цвіте у квітні - травні
Використовують бруньки, молоде листя і сік весняного "плачу"
Бруньки заготовляють рано навесні, в період їхнього набрякання, листя - у квітні-травні, коли воно ще запашне та клейке. Бруньки, що розкрилися, і старе листя втрачають свої лікувальні властивості. Готову сировину зберігають у сухому добре провітрюваному місці. Строк придатності - 2 роки.
Цілюща дія
Препарати берези проявляють сечогінні, жовчогінні, протиспазматичні, протизапальні, ранозагоювальні, антивірусні, глистогінні та протипаразитарні властивості. Вони регулюють обмін речовин, функцію травного тракту й жіночих статевих органів.Березовий сік виявляє загальзміцнюючу дію, сечогінну та відхаркувальну дію, сприяє виведенню з організму шкідливих речовин, допомагає при серцнвих набряках. Його використовують як загальнозміцнюючий та кровоочисний засіб при втратах крові, порушенні обміну речовин, при хворобах шкіри, дихальних шляхів і при хворобах, що супроводжуються високою температурою тіла.В акушерсько-гінекологічній практиці препарати берези використовують при гіпоменструальному синдромі, при набряках вагітних, нефропатії, клімактеричних неврозах; відвар бруньок - при нефропатії; настоянку листя і березови сік - як загальнозміцнюючий засіб при анемії в післяпологовий період і при клімактеричних неврозах.У народній медицині препарати з листя та бруньок використовують при бронхіті, гіперацидному гастриті та виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при жовчокамяній хворобі, набряках і подагрі.Відвар або настоянка бруньок, крім того, вважається ефективним засобом при хронічній діареї та глистяній інвазії (аскаридами та гостриками).
Препарати з бруньок та листя, а також свіжий березовий сік вживають у народі  в усіх випадках, коли необхідне загальне оздоровлення й поліпшення обміну речовин в організмі.Використання березових віників у парильнях є корисним при болях у суглобах, подагрій радикулітах, а також при простудних та шкірних захворюваннях.
Лікарські форми та застосування
Внутрішньо - настій листя (2 чайні ложки на 200 мл окропу, настоюють 30 хв, охолоджують, фільтрують і додають на кінчику ножа питної соди) по 50 мл 3-4 рази на день перед їжею; настоянку бруньок (у співвідношенні 1:5 на 90% спирті) по 1 чайній ложці на прийом як жовчогінний і сечогінний засіб;
відвар бруньок (10 г на 200 мл окропу) по 1 стол. ложці 3-4 рази на день;настій бруньок (10 г або половина стол. ложки на 200 мл окропу) пити теплим по половині-третині склянки 2-3 рази на день за 10-15 хвилин до їжі як сечогінний і жовчогінний засіб та при мікозах;свіжий березовий сік по 1 склянці 2-3 рази на день.
НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ вживати настої і відвари бруньок берези при функціональній недостатньості нирок і жінкам в період вагітності.

Джерело
Додав: ZlatoЯР |
Переглядів: 1837 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]